Борик се вратио!

Вијести
Спортска дворана „Борик“ Мапа

„Монтинг Теслић” и „Корт маркети ГТИ” другу годину узастопно играће у финалу турнира у малом фудбалу „Борик 2019“ у сениорској конкуренцији. Ово је епилог одиграних полуфиналних мечева у којем су Теслићани савладали „АМ спорт” са 3:0. Јунак овог дуела био је двоструки стријелац и уједно голман Дарко Милановић, а једном се у стријелце уписао Слободан Рајчевић.

У другом полуфиналу екипа „Корт маркети ГТИ” је послије пенала елиминисала „Екстра пром” Горњи Булетић (4:3, у регуларном времену било је 1:1). Тим из Горњег Булетића стекао је предност преко Славише Максимовића већ у 4. минуту сусрета. Десет минута касније расположени Антонио Секулић постигао је погодак за изједначење, 1:1 и пошто више није било промјене резултата приступило се извођењу пенала. За „Корт маркете ГТИ” погодили су Александар Муњиза и Анотнио Суботић, а за поражене једини сигуран био је Александар Вучић. Славиша Максимовић је промашио, док је ударац Дејана Зарића одбранио голман Марко Гаврић.

Узбудљиво је било на паркету, али и на трибинама. Највећу могућу оцјену осим играча добила је и публика. Препуне трибине, ватрено навијање и уживање у малом фудбалу- најљепша је слика која се могла послати из бањалучког храма спорта у полуфиналној ноћи.

Комплетни резултати мечева одиграних у понедјељак, 23. децембра:

Полуфинале (ветерани +50): Маркет АС – Опстанак 4:1 (Ш. Дубравац 2, Липовац 1, Симић 1 – Ђукић 1).

Четвртфинале (сениори): Монтинг Теслић – Кафе билијар клуб Кајак 5:2 (Мирковић 2, Вукадиновић 1, Џомбић 1, Алексић 1 – Лолић 1, Распудић 1), Корт маркети ГТИ – Грант Тхорнтон 4:0 (Секулић 2, Иванагић 1, Ћубел 1).

Полуфинале (ветерани +35): Декор – Аутокомерц ВС 3:6 (Поповић 1, Радујковић 1, Пуач 1 – Станивуковић 4, Раилић 1, Штековић 1), Балоко Лакташи – „Бојан Милошевић Борац 83“ 1:5 (Врањеш 1 – Анђелић 2, Јанковић 2, Костић 1).